אאורה היא חברה ציבורית אשר רואה עצמה כמי שמחדשת את חווית המגורים בישראל. חווית המגורים על פי אאורה כוללת לצד בניה איכותית ותכנון אפקטיבי, את חווית המגורים של המשפחה בבית ואת חווית החיים הקהילתיים של רוכשי הדירות בראש סדר העדיפויות מתוך החשיבות של מעמד הקהילה של הרוכשים בפרט וחווית הקהילה בכלל, אאורה פועלת בתחום הקהילה ביישובים שבהם החברה מקיימת פעילות יזמית וביישובים נוספים.
חווית הקהילה על פי אאורה כוללת השקעה במיזמים חברתיים וחינוכיים בערים בהם יוזמת ובונה החברה את מגדלי המגורים של הדור הבא.
צוות קשרי הקהילה של חברת אאורה מאתר ויוזם פרויקטים קהילתיים, לעתים בשיתוף עם הרשויות המקומיות והגורמים המקצועיים, לטובת אוכלוסיות מוחלשות, פיתוח תוכניות העצמה בבתי ספר, קרן מלגות לתלמידים ועוד.
עובדי מטה החברה נרתמים גם הם לפעילויות בקהילה, בדרכים שונות ובכלל זה: ימי שיפוץ למועדוניות ומוסדות חינוך, מתן הרצאות העצמה לבני נוער בסיכון וליווי בני נוער אשר זוכים לקבל תמיכה מהחברה.
פעילות אאורה בקהילה היא יותר מאשר השקעה בפרויקטים קהילתיים, אלא ממשיכה לייזום למען לקוחות החברה, ימי כיף לילדים בחופשות, הקרנות סרטי קולנוע במתחמי הבניינים, כל אלה יוצרים חיבור בתוך קהילת הרוכשים ומחברת בין משפחות הדיירים וילדיהם..
חיים קהילתיים והעצמת הקהילה מהווים גורם מכוון ומניע אשר מלווה את צוות קשרי הקהילה של החברה על מנת להקים ביחד, למען הקהילה, מיזמיים עם העצמה וערכים חינוכיים והעניק הזדמנות לכל אחת ואחד לפרוץ ולהגשים את אישיותם.
מרכז אאורה למצוינות
​מרכז אאורה למצוינות הוא מיזם של 'אאורה בקהילה' הפועל בבית הספר 'במעלה' בעיר יהוד מונוסון. החברה רואה עצמה קשורה ומחויבת לקהילה בעיר יהוד מונוסון ועל כן חיפשה מיזמים שיסייעו לקהילה ולחיים הקהילתיים בעיר.
250 מתלמידי בית הספר, חלקם מאוכלוסיות מוחלשות, מגיעים מספר פעמים בשבוע בשעות אחר הצהרים לפעילויות העשרה והעצמה במוסיקה ואומנות, ספורט וכמובן במתן סיוע בלימודים. מרכז אאורה למצוינות נועד להעניק הזדמנות שווה לילדים מחלקים שונים של החברה והקהילה, לסייע לילדים להביא לידי ביטוי את הכישרון החבוי בהם, בין היתר בתחומי המוסיקה והספורט, מבלי ששיקולים כלכליים יהוו חסם בעבורם

 
פעילות קיץ במתחם "הגנים התלויים"
במהלך קיץ 2015 יזמה אאורה בקהילה פעילות פנאי חווייתית לדיירי מתחם הגנים התלויים ביהוד מונוסון, במטרה לחבר בין קהילות השלבים השונים של המתחם ולסייע ביצירת קהילה חמה ומחוברת. פעילות הקיץ במתחם הגנים התלויים, בימי חופשת הקיץ, כללה אירועי פנאי והנאה לילדים. אאורה בקהילה הקרינה מדי שבוע בחודש אוגוסט, סרט קולנוע ברחבת הדשא, עם חלוקת כיבוד הולם לילידים, ובאירוע הסיום אף קיימה חגיגת מתנפחים. באירועים אלה לקחו חלק מאות הורים וילדים, דיירי מתחם הגנים התלויים, שהגיעו ליהנות מזמן איכות משפחתי ולהכיר שכנים חדשים.